Droždí v hlavní roli

Čerstvé pekařské droždí - základ přirozeného kynutí

Čerstvé droždí, lidově kvasnice, je tradiční surovina používaná v pekárnách i v domácnosti pro kypření kynutých těst. Dříve se droždí pro domácí pečení prodávalo „na váhu“, kdy bylo porcováno v obchodě z tzv. liberky. Dnes si pro své domácí pečení koupíte droždí v samostatně balených kostičkách po 42 g. Toto množství je určeno většinou na 1 kg mouky. Samozřejmě ale záleží na receptuře, typu výrobku a  vašem postupu... 

Čerstvé droždí se musí správně uchovávat, hlavně v letním období. Hodinové zapovídání s kamarádkou v letním parnu cestou z nákupu by vás mohlo stát dobře vykynuté těsto.

Čerstvé pekařské droždí 42 g

Čerstvé pekařské droždí 42 g má univerzální použití pro všechny typy kynutých těst od sladkých po slané i pro pokrmy připravované z droždí - pomazánky, polévky, houskové i kynuté ovocné knedlíky. Aktuálně je k dostání v prodejnách Kaufland, Globus, Albert, Tesco, Penny, Norma, JIP a Makro.

Fala 42 g

Patří k celosvětově nejznámějším značkám čerstvého droždí. Zárukou kvality je jeho více jak 160 let dlouhá tradice. Droždí je vhodné pro přípravu těst především na buchty, koláče nebo bábovky. Samozřejmě ho lze použít i pro ostatní druhy kynutých těst. Zákazníci si droždí se slonem oblíbili především kvůli konzistenci, dlouhé trvanlivosti a jistotě kynutí.

Noli 42 g

Je droždí s tradicí v české kuchyni od roku 1999. Ideálně se hodí pro přípravu těst na kynuté knedlíky, lívance, chleby a rohlíky. Toto droždí se lvem na obalu je vhodné i pro přípravu pomazánek a polévek.

Sušené pekařské droždí se nikdy neztratí

Sušené droždí je droždí tzv. instantní. To znamená, že je určeno k přímému použití a není nutné jej aktivovat v teplé vodě. Princip kypření je však stejný.

Výhodou sušeného droždí je skladování mimo lednici a dlouhá doba trvanlivosti. Proto může být ve vaší spíži vždy po ruce. Sušené droždí je jako stvořené pro domácí pekárny, protože se skvěle mísí s ostatními sypkými ingrediencemi.

Saf instant 10 g

Univerzální a spolehlivé. Sami zákazníci jej často nazývají „droždí s vlaštovkou“ a těší se u nich velké oblibě. Jednoduché použití a dlouhá trvanlivost. Vždy při ruce a po celou dobu ve stejné kvalitě, to jsou další výhody „vlaštovky“.

Viva pizza 500 g

Chtěli byste mít doma po ruce větší zásobu instantního droždí? Doporučujeme vám droždí Viva pizza, které bylo vyvinuto speciálně pro těsta na pizzu, ale dá se použít na všechny druhy kynutých těst. Je potřeba ho aktivovat ve vlažné vodě. Kompletní návod k použití najdete u každého balení. V plechovce se znovu uzavíratelným víčkem si toto droždí zachovává své kypřící vlastnosti od otevření až konce doby své trvanlivosti.

Všechna uvedená droždí jsou přirozeně bezlepková a tudíž vhodná pro bezlepkovou dietu. Vyrábí se v podmínkách, kde ke kontaminaci lepkem nemůže vůbec dojít. Droždí mohou bez obav používat i vegetariáni, protože neobsahuje žádnou surovinu živočišného původu. A jak při nákupu nesáhnout vedle? Poznáte je snadno - skoro všechna mají na obalu červený váleček!